Průvodce výběrem brýlí podle tvaru obličeje

Kulatý tvar obličeje

Kulatý obličej je celkově jemný, jeho šířka i výška jsou přibližně stejné. Brada a tvář jsou zakulacené a jemné. Vaším cílem je obličej opticky prodloužit, proto vybírejte hranatější tvary brýlí. Tento typ obrouček obličej zdánlivě rozdělí a tvář bude vypadat oválnější. Doporučujeme brýle s tenkými obroučkami, které se ve spodní části zužují. Vhodné je také vybírat bezobroučkové brýle hranatého tvaru. Vyhýbejte se kulatému tvaru brýlí a širokým obrubám.

Podlouhlý tvar obličeje

Ideální tvar obličeje, po kterém všichni touží, ale ne všem je dopřán. Tvář je dlouhá a úzká a pro tento typ se hodí téměř každý tvar obrub brýlí. Proto si můžete vybírat podle toho, na jaký detail chcete upozornit. Výraznými obroučkami upoutáte pozornost na stylové brýle, hranatým tvarem dosáhnete přísnějšího pohledu, zaoblený tvar obrub naopak zjemní Vaše rysy.

Hranatý tvar obličeje

U tohoto tvaru vyniká čtvercovitý tvar celé tváře, vystupují lícní kosti, čelist a brada jsou téměř v jedné rovině. Pro potlačení dojmu drsnosti a tvrdosti, který takový obličej vzbuzuje, je důležité dbát na správný výběr obrouček. Klademe důraz na kulatý nebo oválný tvar brýlí, které mají tenké obruby nebo jsou úplně bezobroučkové.

Napište, poradíme Vám!

outlet brýlí

Navštivte eshop s největším výběrem brýlí.

OUTLET

Outlet