Napište, poradíme Vám!

Průvodce výběrem brýlí

zraková vada šilháníŠilhání, nebo-li strabismus, se projevuje nestejným hleděním očí. Jedno nebo obě oči se odchylují od rovnoběžného směru. Šilhavostí trpí přibližně 30% lidí. Nejčastěji se objevuje u dětí, ale ani u dospělých není výjimkou.

Osobám trpícím šilhavostí se hůře sportuje, protože je ovlivněno jejich prostorové vidění. Ani po estetické stránce není šilhání nijak příjemné.

Příznaky a projevy šilhání

Šilhání odhalíte pohledově, ale také pocitově. Jedná se o změny pohybu očí nebo o dvojité vidění. To, že není něco v pořádku mohou napovídat i časté pády, protože porucha vnímání okolí, tedy prostorové vidění, ovlivňuje především pohyb člověka. Není totiž jasné, který z viděných obrazů je ten originální.

Typy šilhání

Šilhání můžeme rozdělit podle směru šilhání.

  • Sbíhavý strabismus

Osa šilhajícího oka se vychyluje směrem ven obličeje.

  • Rozbíhavý strabismus

Osa šilhajícího oka se vychyluje směrem dovnitř obličeje.

Léčba šilhání

  • Konzervativní léčba

Šilhání se dá léčit konzervativně, tedy úpravou zraku speciálními skly, která lámou světelné paprsky, tak aby směřovali do nejostřejšího místa vidění. Díky tomu oko nebude šilhat. Nejvíce by mělo dojít k námaze u šilhavého oka, proto se u dětí aplikuje zakrytí nešilhajícího oka.

  • Chirurgická léčba

Tato léčba se aplikuje na okohybné svaly. Prakticky dochází ke změně jejich délky, tak aby šilhající oko mělo správné fyziologické postavení. Ideální chirurgická korekce je v předškolním věku dítěte.

U dospělých je používána technika nastavitelných stehů. Tato léčba umožňuje i pooperační korekce postavení očí za plného vědomí pacienta.

Máte po operaci šilhání další oční vadu?

Jestliže již máte odstraněno šilhání, ale potřebujete korekci očí pomocí brýlí, pak je naleznete v našem internetovém obchodě. Nabízíme širokou škálu korekčních brýlí pro muže i ženy všech věkových kategorií. Stačí si vybrat a objednat.

Naši zákazníci mají maximální servis, proto v případě, že vám korekční brýle nebudou sedět, můžete je do 30 dnů od nákupu vyměnit. Výměna brýlí proběhne zdarma.

Jak probíhá výměna?

 • Emailový kontakt na , případně telefonicky +420 558 712 283.
 • Přijetí objednávky na vrácení korekčních brýlí, které vyzvedne na naše náklady kurýr.
 • Přijetí korekčních brýlí zpět a zaslání brýlí nových, případné vrácení peněz na váš účet.

Brýle musí být naprosto v pořádku a nepoškozené. Před jejich odeslání je zabalte do ochranného balení, aby při přepravě nedošlo k jejich poškození.

Kde si pořídit skvělé korekční brýle?

Dokonale padnoucí korekční brýle naleznete v internetovém obchodě Kodano.cz. Abychom vám ulehčili rozhodování, podívejte se také na našeho průvodce výběrem brýlí.

 

outlet brýlí

Navštivte eshop s největším výběrem brýlí.

OUTLET

Outlet