Napište, poradíme Vám!

Průvodce výběrem brýlí

refrakční vady okaDíky zraku vnímáme přibližně 80% vjemů, které na nás denně působí. V průběhu našeho života se refrakce oka mění, a to hlavně v prvních měsících a letech našeho vývoje a následně také po 20 roku, kdy dochází k ukončení růstu organismu.

Tyto fyziologické změny, nejsou znatelné, mají pozvolný průběh, a proto jakákoliv nenadálá změna může signalizovat chorobu.

Důsledkem refrakční vady oka nedochází k vytvoření ostrého obrazu na sítnici. Důvodem je, že se chybně lámou dopadající paprsky a na sítnici se proto nezobrazí. K refrakčním vadám oka patří myopie (krátkozrakost), hypermetropie (dalekozrakost), astigmatismus a také presbyopie (vetchozrakost). Některé refrakční vady oka jsou doprovázeny také šilháním (strabismem), jsou to hlavně dalekozrakost a také astigmatismus.

Jak se refrakční vady oka napravují?

    • Konzervativně

Refrakční vady jsou korigovány pomocí dioptrických brýlí nebo kontaktními čočkami.

    • Operativně

V případě této varianty nápravy refrakční vady vždy rozhoduje zdravotní stav pacienta a rozhodnutí ošetřujícího očního lékaře.

Jestliže jste zaznamenali zhoršení vašeho zraku, rozhodně navštivte svého očního lékaře. Na základě různých vyšetření vám lékař určí, zda se jedná o jednorázovou poruchu, či dlouhodobou oční vadu. Jestliže již máte refrakční vadu oka, je pravidelná návštěva očního lékaře absolutní samozřejmostí a s největší pravděpodobností "vyfasujete" dioptrické brýle.

Druhy refrakčních vad

  • Krátkozrakost – paprsky se sbíhají před sítnicí.
  • Dalekozrakost – paprsky se sbíhají za sítnicí.
  • Astigmatismus – vada způsobená nestejnoměrným zakřivením rohovky nebo čočky. Doprovází zpravidla krátkozrakost nebo dalekozrakost.
  • Vetchozrakost – se projevuje jako stařecká choroba, při níž dochází ke ztrátě pružnosti oka při zaostření na blízko.

Získejte i vy skvělou kompenzační pomůcku v podobě korekčních brýlí

Naše korekční brýle vám pomohou nejen s nápravou refrakční vady vašich oční, ale navíc vám dodají sebevědomí a sexappeal. Na výběr máte z mnoha variant obrub, barevných provedení i módních značek. Naši zákazníci mají také možnost objednané brýle zdarma vyměnit nebo vrátit.

outlet brýlí

Navštivte eshop s největším výběrem brýlí.

OUTLET

Outlet