Napište, poradíme Vám!

Průvodce výběrem brýlí

poškrábané brýle nevyčistíteAsi každý, kdo nosí dioptrické brýle, jednou řešil, jak správně a efektivně své brýle vyčistit. Někdo bohužel tuto otázku řeší častěji než ostatní. Vaše brýle a jejich čistotu velice ovlivňuje vaše zacházení a prostředí, ve kterém se pohybujete.

Výroba brýlových čoček

Všichni se jistě shodneme na tom, že čištění značně znepříjemňuje nošení vašich brýlí. Špinavé brýle nejen snižují komfort při jejich nošení, ale mohou způsobovat také únavu a další potíže. Všechny tyto faktory výrobci zohledňují při vyvíjení nových povrchu brýlových čoček. Snižují pak nutnost jejich čištění, povrchy čoček jsou dnes antistatické a odpuzují prach a nečistoty, skvěle také odpuzuje vodu. Navíc brýlové čočky obsahují tvrzené úpravy, díky kterým nedochází k častému poškrábání skel.

Nutnost čištění i u těch nejkvalitnějších skel

Slyšeli jste už, že brýlová skla s antireflexním povrchem se víc špiní? Věřte, že tomu tak není. Je na nich pouze více znát usazení nečistot a to díky vysoké propustnosti světla. Skvělou variantou antireflexních skel je také to, které má hydrofobní úpravu, tato varianta odpuzuje také vodu, ve které se usazují nečistoty.

Zatím neexistují žádné korekční brýle, které by nepotřebovaly pravidelnou údržbu. Pro všechny typy brýlových čoček prostě platí obecné zásady. Nejkvalitněji své brýle vyčistíte ultrazvukem, který běžné doma nemáte, ale ve vaší optice by takové zařízení nemělo chybět. Tato služba je většinou zdarma.

V rodině, kde má větší počet členů dioptrické brýle, se pak vyplatí pořídit obyčejnější ultrazvukovou čističku. Výhodou ultrazvuku je především hloubkové čištění a očista míst, kam se běžně nedostanete.

Jaké prostředky jsou vhodné na čištění brýlí?

Nejčastěji používanou pomůckou na čištění brýlí jsou utěrky z mikrovlákna a spreje. V zimním období můžete používat spreje, které minimalizují zamlžování skel brýlí. Utěrky z mikrovlákna mají různou kvalitu a cenu a je dobré si najít svou oblíbenou, díky které budou vaše brýle opravdu čisté.

V případě, že potřebujete vyčistit vaše brýle a nemáte po ruce ani sprej, ani utěrku, doporučujeme použít tekoucí vodu a tekuté mýdlo. Pozor, voda by rozhodně neměla být teplejší než vlažná! Určitě nepoužívejte chemické čištění, to by mohlo vaše brýle poškodit natolik, že poničí i jejich obroučky.

Poškrábané brýle a čištění

Jste-li majitelem poškrábaných brýlí, pak pro vás máme špatnou zprávu. Jediným řešením je výměna poškrábaného skla, které nijak nevyčistíte, ani nevyhladíte.

Kvalitní dioptrické i sluneční brýle

Našim zákazníkům poskytujeme kvalitní korekční i sluneční brýle od světových výrobců. V případě, že si u nás zakoupíte brýle, které zaplatíte předem na účet, budete mít dopravu zdarma. Také pokud vám nebudou brýle sedět, rádi vám je vyměníme nebo vrátíme peníze zpět. Vyberte si své nové brýle právě na Kodano.cz. Se správnou volbou vám pomůže Průvodce výběrem brýlí podle tvaru obličeje.

outlet brýlí

Navštivte eshop s největším výběrem brýlí.

OUTLET

Outlet