Napište, poradíme Vám!

Průvodce výběrem brýlí

Šedý zákal dioptrické brýleŠedý zákal, odborně katarakta, je poměrně častá nemoc oka, způsobující zakalení čočky. Zakalení čočky zhoršuje vidění tak, že mají pacienti pocit, že se dívají skrze zamlžené sklo.

V případě, že pacient podcení léčbu a nenavštíví včas očního lékaře, pak může dojít k úplné slepotě.

 

Vznik šedého zákalu

Vznik šedého zákalu je ovlivněn několika faktory. Větší počet pacientů s šedým zákalem je mezi ženami a samozřejmě u starších osob. Co se rasového složení obyvatel týče, pak šedým zákalem trpí více osoby negroidního typu.

Zásadní roli při vzniku šedého zákalu má dědičnost. V případě, že odhalíte první příznaky nemoci, je důležité navštívit odborníka a nechat si oči vyšetřit. Ten po vyšetření určí vhodnou variantu léčby.

Prvotní znaky projevů šedého zákalu je zhoršené vidění. Pacienti nemohou zaostřit, jsou světloplaší, mají zhoršené vidění ve tmě a jejich zrak je „zamlžený“. Vidění může být také zdvojené až ztrojené.
Ve většině případů je zprvu zasaženo pouze jedno oko a díky tomu pacient lehce pozná změny ve vidění.

Typy šedého zákalu

    • Senilní (stařecký) šedý zákal

Senilní šedý zákal je doprovodnou nemocí u mnoha pacientu starších 60ti let. Až 50% těchto osob má diagnostikován šedý zákal. U osob starších 75ti let je projev šedého zákalu téměř pravidlem.

    • Komplikovaný šedý zákal

U této varianty dochází ke kombinaci šedého zákalu a další oční vady, která je spojena s užíváním léků (kortikoidů). Tuto variantu ovlivňuje také dědičnost a v případě těhotenství ženy trpící šedým zákalem, může dojít k přenosu nemoci z matky na dítě.

Šedý zákal a dioptrické brýle

Šedý zákal je mnohdy nutné korigovat pomocí kompenzačních pomůcek - kontaktních čoček nebo dioptrických brýlí. V případě dioptrických brýlí ušetříte nemalé prostředky za jednodenní kontaktní čočky a další potřebné pomůcky.

Kvalitní dioptrické brýle jsou v dnešní době výraznou módní záležitostí. Mnoho z nás vlastní i několik různých tvarů obrouček, které střída podle příležitosti.

Značkové dioptrické brýle

V internetovém obchodě Kodano.cz naleznete celou řadu kvalitních dioptrických brýlí. Jestliže za vaše brýle zaplatíte převodem z účtu, pak získáte dopravu po celé České republice zdarma. Navíc, pokud vám brýle nebudou po vyzkoušení sedět, vymění vám je za nové nebo vám vrátí peníze.

outlet brýlí

Navštivte eshop s největším výběrem brýlí.

OUTLET

Outlet