Napište, poradíme Vám!

Průvodce výběrem brýlí

jak se starat o kvalitní brýleDioptrické brýle už dávno nepatří k doplňkům, za které bychom se museli stydět. Naopak, jsou dominantním módním doplňkem. Dioptrické brýle si můžeme pořídit v různých barvách, tvarech, ale také v různých cenových relacích.

Ty, o které se pečlivě staráme, nám vydrží opravdu dlouhou dobu. Jak ale správná péče o dioptrické brýle probíhá? Máme pro vás několik rad, jak na to.

Základní rady k péči o brýle

  • S brýlemi manipulujte vždy oběma rukama

Nožičky brýlí jsou tak rovnoměrně zatěžovány a nedochází k postupnému křivení. Pokud budete používat jen jednu ruku, budou vám časem brýle padat z tváře. Případně může taková nožička zcela odpadnout.

  • Brýle nenoste ve vlasech místo čelenky

Obecně platí, že horní část hlavy je mnohem širší než obličejová. Proto při nošení brýlí ala „čelenka“ dochází k vykřivení rámu brýlí. U levnějších variant brýlových obrub, může dojít k jejich popraskání.

  • Používáte na brýle šňůrku, pak na ně buďte obzvláště opatrní

Při používání šňůrky si dejte pozor na deformaci brýlí například přitlačením na různé předměty (stůl apod.) V horším případě dochází ke zlomení kloubních částí rámu.

  • Nepokládejte brýle skly směrem dolů na plochu

I poměrně hladký povrch může čočky vašich brýlí poškrábat. Pak se snižuje jejich funkčnost.

  • Na čištění nepoužívejte chemikálie, ale jemné hadříky (mikrovlákno)

Chemické látky poškozují především povrchovou úpravu brýlových čoček (antireflex, olejofobní vrstvy, tvrzení skla apod.). Vždy používejte pouze chemické prostředky k tomu určené.

Pozor si dejte také na používání laku na vlasy. Jeho mikro částečky mohou při rozstřiku přilnout na čočku jako tečky. Také mořská voda brýlové čočky poškozuje, po zaschnutí na čočkách zůstávají krystalky soli. Pak je rozhodně nečistěte suché. Proto je opláchněte proudem vlažné vody a osušte hadříkem z mikrovlákna.

 • Při nepoužívání brýlí je bezpečně uložte do pevného pouzdra

 

K přepravě a přenosu brýlí používejte pevná a k tomu určená pouzdra. Nebudete se tak muset obávat jejich odření nebo jinému poškození.

Pořiďte si kvalitní dioptrické brýle

Kvalitní a přesto finančně dostupné korekční brýle můžete nakupovat i z pohodlí domova. Projděte e-shopy a nestresujte se běháním po obchodech. Jen nezapomeňte na poctivou péči.

outlet brýlí

Navštivte eshop s největším výběrem brýlí.

OUTLET

Outlet