Napište, poradíme Vám!

Průvodce výběrem brýlí

poraněné oči u dětíJakékoli poranění oka, a především u dětí, je velmi bolestivé. V případě, že se vašemu dítěti dostane cokoli do oka, je nutné situaci neprodleně řešit. Jak postupovat vám poradíme v tomto článku. A to bez ohledu na to, zda vaše dítě nosí či nenosí dioptrické brýle.

 

První pomoc při odstranění cizího tělesa z oka

Nejčastější tělesa v dětských očích mohou být řasy, zrnko prachu, písku nebo muška. Oko je pak začervenalé, uslzené a pálí. Děti si poté mohou své oko úporně mnout a třít.

Jako první se pokuste svému dítěti zamezit, aby si oko mnulo. Nosí-li dítě korekční brýle, pak mu je sundejte. Stabilizujte jej v poloze tak, abyste do jeho oka dobře viděli. Pokuste se dítě přesvědčit, aby se dívalo vzhůru. Palcem pak stáhněte spodní víčko. Jestliže vidíte těleso, pak chvíli počkejte, zda se samo nevyplaví pomocí slz. Jestliže se to nezdaří, pokuste se oko vypláchnout čistou nebo borovou vodou. Průplach proveďte od vnitřního koutku směrem ven.

Pokud se tělísko samo nevyplaví nebo jej neodstraníte průplachem, pak jej opatrně zkuste setřít pokud možno cípem čistého kapesníku. K odstranění rozhodně nepoužívejte tvrdé předměty.

Pokud v oku není vidět cizí předmět, zkuste přetáhnout horní víčko přes to spodní. Uchopte řasy horního víčka a lehce jej stáhněte dolů. Je-li těleso v horním víčku, pak jej takto odstraníte.

Jestliže se vám nepodaří předmět z oka vyndat, nidky jej nevyndávejte! Oko zakryjte sterilním polštářkem a neprodleně vyhledejte lékařskou pomoc. Zakryjte také zdravé oko, aby nedocházelo k pohybu očí. Pokuste se zabránit, aby si dítě nemnulo oči.

Popálení oka chemickými látkami

V případě, že dojde k popálení očí chemikáliemi, pak na nic nečekejte a ihned oko propláchněte studenou tekoucí vodou. Ne proudem, opět od vnitřního koutku směrem k vnějšímu. Dojde-li k poleptání jednoho oka, vždy dítě naklontě tak, aby nedošlo také k přesunu chemikálie do nepoškozeného oka. Následně volejte rychlou záchrannou službu na čísle 155.
Až do příjezdu aplikujte průplach. Idální také je znát chemickou látku, kterou bylo oko zasaženo. Lékař bude lépe vědět, jak oko ošetřit.

Úraz oka

Nejčastějším úrazem očí je poškození „odření“ rohovky, to je provázeno slzením, světloplachostí a bolestí oka. Jako první pomoc je vhodné oko vykapat antibiotickými kapkami, případně aplikací antibiotickou mastí.

Poranilo si vaše dítě oko?

V případě, že si vaše dítě poranilo oko, vždy vyhledejte odbornou pomoc. Jedná se přece jen o jeden z nejdůležitějších orgánů našeho těla. Pravidelnou kontrolou u očního lékaře zajistíte vašim dětem prevenci a sobě jistotu, že jste nic nezanedbali.

outlet brýlí

Navštivte eshop s největším výběrem brýlí.

OUTLET

Outlet