Napište, poradíme Vám!

Průvodce výběrem brýlí

jóga pro očiPokud patříte ke klientům, kteří často trpí bolestmi hlavy, a navíc nosíte brýle, pak můžete mít špatně určené dioptrie a z toho jsou časté bolesti hlavy.

Dalším znakem nesprávně nastavené korekce je pálení očí a napětí v šíji. Je důležité to začít řešit a zajít do optiky, kde vám odborně poradí.

Naši fyzickou i psychickou pohodu ovlivňuje zajisté i kvalita zraku. Jestliže pociťujete změny ostrosti zraku, je třeba se mít na pozoru. Klienti tyto změny mívají především později odpoledne, ráno to skoro nepociťují, protože jejich mozek a oči jsou přes noc odpočaté.

Jóga pro oči

Možností jak pomoci unaveným a bolestivým očím, nebo jak oddálit oční vadu zvanou presbyopii, je oční jóga. Očních cviků je celá řada, my vás seznámíme jen s některými. Stačí 3 minutky denně. Lehněte si do pohodlné polohy bez brýlí.

  • Promněte si oči a klidně i celý obličej slabými pohyby prstů.
  • Oči zavřete a svírejte je několik sekund. Potom 10x promrkněte, to opakujte 5x.
  • Ležte s hlavou uvolněnou a oči povolte a hýbejte s nimi nahoru a dolů. Opakujte to také se zavřenýma očima 5x.
  • Několikrát očima opisujte písmeno H a A

Na co si dát ještě pozor

Měli byste se mít také na pozoru, pracujete-li denně u počítače. Ten, podobně jako tablety, mobilní telefony i LED žárovky, vyzařuje modré světlo, které vašemu zraku škodí. Je proto vhodné si pořídit brýle s antireflexní úpravou.

Pokud se díváte většinu času do monitoru počítače, tak nechejte své oči každých třicet minut odpočinout, alespoň na chvíli. Zacvičte si oční jógu a několikrát promrkejte, aby se vám nevysušovaly.

Prevence je základ

Nejdůležitější je pravidelně navštěvovat očního lékaře. Je vhodné dodržovat pestrý jídelníček, bohatý hlavně na listovou zeleninu, vejce a ovoce. Cvičte minimálně 3 minutky denně oční jógu. A hlavně si pořiďte kvalitní dioptrické brýle, které odpovídají vaší korekci.

Na brýlích nešetřete

Jestliže vám oční lékař zjistil některou z očních vad, tak na dioptrických brýlích rozhodně nešetřete. Pořiďte si opravdu kvalitní brýle právě pro vás.

outlet brýlí

Navštivte eshop s největším výběrem brýlí.

OUTLET

Outlet