Napište, poradíme Vám!

Průvodce výběrem brýlí

nemocné očiUrčitě každý z nás někdy zažil bolest hlavy. Bolestí hlavy je mnoho druhů, každopádně u každé z nich si přejeme jen to jediné, a to, aby byla bolest rychle pryč.

Řešíte bolesti jen tím, že si vezmete prášek a čekáte, až bude bolest hlavy pryč? Pokud se obtíže vracejí, je na místě se zamyslet nad tím, proč bolesti hlavy vznikají, zkrátka najít příčinu. Někdy může být řešení velmi snadné, a to – nemocné oči.

Nosíte-li brýle a trpíte na bolesti hlavy, pak se zaměřte na své brýle a správně změřené dioptrie. Může se totiž stát, že máte jen špatně nastavené brýle a jak se snaží oči rozdíl vyrovnat, pak trpí hlava.
Je velmi důležité, aby dioptrické brýle správně korespondovaly s vaší oční vadou a dioptriemi.

Kvalita vidění ovlivňuje náš život

Kvalita našeho zraku ovlivňuje naší psychickou i fyzickou pohodu. Pokud už jste zaznamenali občasné zhoršené vidění, pak je potřeba zbystřit, a ještě více pak, jestliže už nosíte korekční brýle. Náš mozek dokáže nějakou dobu korigovat danou oční vadu i se špatnou korekcí, ovšem oči i celá hlava se velmi namáhá. Proto můžete v odpoledních hodinách a navečer pociťovat větší únavu a bolest očí a hlavy.

Jak na bolest hlavy?

Pro úlevu a zdraví vašich očí skvěle poslouží oční jóga. Budete-li cviky s očima provádět v pravidelných intervalech, posílíte tím oční svaly. Tím se může podstatně zlepšit váš zrak. I díky oční józe můžete oddálit tzv. presbyopii, neboli nemoc krátkých rukou, která dřív nebo později postihne každého z nás.

Práce na počítači je pro naše oči velmi rizikový faktor

Pro lidské oko jsou počítače, televize, tablety a telefony velmi rizikovými faktory. Nadměrné sledování těchto přístrojů vyvolává napětí v očích, a to především proto, že vyzařují nepřirozené namodralé světlo, které lidské oko nemá rádo.
Po této námaze pak v mnoha případech následuje bolest hlavy a syndrom suchého oka.

Spadáte-li do té skupiny lidí, kteří pracují u počítače, pak myslete na pravidelné přestávky a oční jógu. Krátký odpočinek byste měli svým očím dopřát přibližně každých dvacet minut. Při té příležitosti si oči promnete, důkladně zamrkejte (při práci s počítačem se velmi sníží potřeba mrkání a oči vysychají) a zacvičte si oční jógu. Tímto snížíte riziko bolesti hlavy i napětí očí. Pamatujte i na časté mrkání, zamezíte tak vysušování očí.

Dbejte také na pravidelné prohlídky u očního lékaře, kvalitní a zdravé stravování s dostatkem vajec, listové zeleniny a ovoce. A v neposlední řadě si pořiďte opravdu kvalitní dioptrické brýle s antireflexní úpravou.

outlet brýlí

Navštivte eshop s největším výběrem brýlí.

OUTLET

Outlet